Domovským klubem pro Kajukenbo v České republice a na Slovensku je AsiaBudoCenter Slovakia. Kajukenbo bylo oficiálně zařazeno do tréninkového systému klubu od roku 2010. V tomto roce také začala spolupráce s ICKKF / International Chines Kempo Karate Federation / a Ivan Spišiak se stal reprezentantem ICKKF pro SR. Na podzim roku 2010 se uskutečnil první seminář Kajukenba na Slovensku, pod vedením Sifu Ivo Furtada a Simo Ana Fevereiro. Zúčastnilo se ho množství zájemců ze Slovenska a České republiky.

 

2012

V roce 2012 se před mistrovstvím světa v Portugalsku uskutečnil celotýdenní seminář Kajukenba, za účasti 15 největších mistrů z Havaje, USA a Evropy. Denně se cvičilo 8 hodin. Seminář bol ukončen zkouškami na technické mistrovské stupně Dan. Ivanovi Spišiakovi byl udělen 7. Dan a titul Sigung. V tomto roce se stal Ivan Spišiak reprezentantem KOA / Kajukenbo Ohana Association / na Slovensku. Na podzim roku 2012 se uskutečnil další seminář Kajukenba v Bratislavě, který vedli Sifu Henriques Diogo a Sifu Antonio Nunes. Seminář bol ukončený ukázkami Kajukenba na Budoshow  v Brně.

 2013

V dubnu 2013 se pod vedením Sifu Antonia Nunesa uskutečnil instruktorský kurz Military Kajukenbo. Kurz absolvovalo šest členů Kajukenbo Slovakia (Ivan Spišiak, Jaroslav Juhás, Ivo Vongrej, Peter Žák, Luboš Dobšovič a Pavol Polakovič). V roce 2013 na mistrovství světa ICKKF & FEAM  v Španělsku se Ivan Spišiak stal ředitelem Lohan Tao Ohana pro východní Evropu (organizace, které součástí je  kajukenbo, karate, kung fu, military division, čínské kempo, escrima , tai chi, Qi gong).

V letech 2013 a 2014 se pod vedením Ivana Spišiaka žačali Kajukenbu věnovat první zájemci z České republiky. Díky aktivitě AsiaBudocenter Česká republika byly pořádány první semináře s cílem rozvinout Kajukenbo i v České republice. 

2016

V roce 2016 se hlavním instruktorem pro Českou republiku stal Zdeněk Daniels 1.Duan,

2018

Zdenek Daniel  je od roku 2018 současně i prezidentem pro Českou republiku, a generálním sekretářem a zástupce Zdenka Daniela je Marian Němec.

Vzniká oficiální organizace zajišťující Kajukenbo v ČR

V současné době probíhá výuka v těchto organizacích a připravujeme se na pdozimní závodní sezónu. 

 

AKADEMIE OBRANY

Hlavní trenér Marian Němec, BA (Hons)

Brno

www.akademieobrany.cz

 

Complete Self Defence System

Hlavní trenér Zdeněk Daniels

Brno

www.csds-brno.cz

Asia Budo Center Česká republika

Hlavní trenér Antonín Grůza

Hustopeče

www.asiabudocenter.eu